DağDelisi yayın hayatına başlıyor!

Merhaba tüm dağ severler,

Bundan böyle bu sayfada dağların jeolojisi, fiziki ve beşeri coğrafyası, dağcılık ve daha nice konuyu ele almaya çalışacağım. Yıllardır dağlar hakkında birşeyler yazmak ve paylaşmak gayem olmuştu. Fakat böyle bir blog işine girmemdeki en büyük etkenlerden birisi sevgili dostum Ozan’ın büyük bir özenle hazırladığı havadelisi sayfasında, hava ve atmosfer olaylarına tutkun birçok insanı bir araya getirici etkisini görmem oldu. Umuyorum ki dagdelisi de benzer şekilde dağ severlerin buluşacakları ortak bir adres olur.

Advertisement

11 thoughts on “DağDelisi yayın hayatına başlıyor!

  1. Dağlarla geç tanışmanın burukluğunu içinde taşıyan bir dağ sever olarak, bu heyecan verici sitenin beni tam bir dağdelisi haline getireceğinden adım gibi eminim. Kutluyorum…

  2. Efendim bilindiği üzre Türklerin atlarla ve dağlarla çok yakın ve brütal münasebetleri olmuştur. Türkler tarihleri boyunca atlara binmiş, sütlerini içmiş ve maateessüf onları sık sık yemiş ve başkalarına da yedirmiş bir millettir. Dağ konusundaki olayları da keza, efsane ve hayal boyutunda da olsa onların üzerinde dolaşmaktan çok onları delme ve devirme konusunda fantaziler üretmek üzerine olmuştur. Soyadı Dağdelen, Dağdeviren olan bir sürü Türk vardır. Türkler dağ dostu bir millet değildir. Orta Asya’daki tabak gibi ovalardan bu dağlarla kaplı memleket gelince neye uğradıklarını şaşırmışlardır, mesela dağdan aşağı kayaların yuvarlanıp onları öldürebileceği gerçeğini kavramaları 900-1000 sene filan sürmüştür. Tepelerin arasındaki akarsu yataklarına ev yapılmaması gerektiğini ise halen anlayamamışlardır, didaktik proses brütal bir şekilde devam etmektedir. Bu bağlamda dağlar konusunda bu derece insancıl ve sıcak bir web sitesi kurmuş olmanız nedeniyle sizi kutlar, gözlerinizden öperim.

Yorumunuzu buraya bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s